حافظه‌های SSD ارزان می‌شوند

وضعیت تامین بیش از حد تراشه های فلش که مدتیست در این صنعت حاکم شده انتظار می رود به سال 2021 انتقال پیدا کند و این بدین معناست که قیمت حافظه های SSD بیش از پیش کاهش خواهد یافت تا ارزش خرید آنها باز هم بیشتر شود.

5345235 - حافظه‌های SSD ارزان می‌شوند

در حالی که فصل تعطیلات سال نو میلادی فرصت خوبی برای خرید تجهیزات مبتنی بر حافظه های فلش بود، طبق پیش بینی TrendForce، کاهش 15 درصدی قیمت SSD در سه ماهه بعدی اتفاق خواهد افتاد و کاربران می توانند با صبر تا آن زمان، حافظه های SSD را با قیمت کمتری تهیه کنند. تیم تحلیل و تحقیق TrendForce در جدیدترین پیش بینی خود از بازار حافظه پیش بینی کاهش میانگین قیمت فروش تراشه های فلش NAND را بین 10 تا 15 درصد در سه ماهه نخست سال 2021 داشته اند.

به همین دلیل TrendForce معتقد است قیمت حافظه های SSD نیز به همین مقدار در سه ماهه اول سال میلادی پیش رو کاهش پیدا خواهد کرد. تراشه های DRAM کامپیوترهای شخصی نیز دست کم از لحاظ تقاضا وضعیتی مشابه تراشه های فلش NAND دارند اما تفاوتی که بین این دو وجود دارد، مسئله میزان موجودی آنهاست. در حالی که مقدار تامین تراشه های فلش همچنان بسیار بالاست، این موضوع برای تراشه های DRAM نزدیک به سطح نرمال است.

طبق گفته TrendForce، حافظه های SSD مشتریان 31 درصد از تقاضا برای حافظه های فلش را شامل می شوند در حالی که سهم SSDهای تجاری 20 درصد است.

منبع : سخت افزار

 

Check Also

مدیاتک برترین تولیدکننده تراشه گوشی در جهان شد

شرکت تایوانی مدیاتک با کنار زدن شرکت آمریکایی کوالکوم به برترین تولیدکننده تراشه‌های مورد استفاده …