اقدام کرونایی اینستاگرام

اینستاگرام با ارائه قابلیت هایی جدید با گسترش اطلاعات غلط درباره واکسن کرونا مقابله می کند.

4353453 - اقدام کرونایی اینستاگرام

برنامه اینستاگرام به بسیاری از سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی که سعی در مقابله با گسترش اطلاعات غلط دارند پیوسته است. اینستاگرام دو ویژگی جدید را برای مقابله با انتشار اطلاعات نادرست درباره بیماری کووید ۱۹ رونمایی کرده است.

در این ویژگی ها کاربرانی که پست یا استوری مربوط به کرونا را مشاهده می‌کنند در بالای صفحه از طریق لینک پیوست به اطلاعات صحیح دسترسی پیدا می‌کنند و هر کسی که اطلاعات واکسن را جستجو کند نیز به منابع معتبر بهداشتی هدایت می‌شود.

123131 - اقدام کرونایی اینستاگرام

اقدام جدید اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

در این اقدام هشتگ‌های مربوط به اطلاعات غلط واکسن کرونا در شبکه‌های اجتماعی مسدود شده است. این ویژگی‌ها در حالی است که بسیاری از شرکت‌های پلتفرمی برای جلوگیری از انتشار اطلاعات غلط ویروس کرونا گام برمی دارند.

44564645 - اقدام کرونایی اینستاگرام

فیسبوک ، مالک اینستاگرام ویژگی مبارزه با اطلاعات نادرست خود را ارائه داده است و در صورت تعامل با پست‌های حاوی اطلاعات غلط اعلان‌هایی را برای کاربران ارسال می‌کند. YouTube شروع به افزودن کارت‌ها در زیر فیلم‌های مربوط به همه گیری و پیوند دادن کاربر به منابعی مانند CDC و WHO، کرده است.

سازمان‌های CDC و WHO، همان سازمان‌هایی هستند که اینستاگرام به عنوان نمونه از اطلاعات آن‌ها استفاده می‌کند. توییتر همچنین اخیراً اعلام کرده است که اطلاعات غلط در مورد واکسن کووید ۱۹ را حذف خواهد کرد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

 

Check Also

شکایت تعمیرکار لپ‌تاپی که توییتر از او به عنوان هکر نام برد

تعمیرکار لپ تاپی که توئیتر او را به عنوان هکر معرفی کرده بود از این …