گوگل فهرست جهانی بیش‌ترین جستجوها در سال 2020 را اعلام کرد

شرکت گوگل اخیرا فهرست بیش‌ترین عبارات جستجو شده در سال 2020 موسوم به “2020 Global Hot Search List” را منتشر کرد. این موضوع به کاربران کمک می‌کند تا از کلمات کلیدی پرطرفدار، رویدادهای داغ و روندهای اجتماعی که امسال کاربران از یک منظر منحصربه‌فرد به آن‌ها توجه می‌کنند را بشناسند. امسال “Coronavirus” محبوب‌ترین کلمه یا عبارت در فهرست جستجوی گوگل به‌شمار می‌رود. البته ویروس کرونا نوعی پاندمی جهانی بوده و به همین دلیل در سطح جهان شناخته شده است. در واقع از میان 10 کلمه کلیدی جستجو شده و محبوب 3 مورد از آن‌ها به نوعی با ویروس کرونا ارتباط دارند.

545645 - گوگل فهرست جهانی بیش‌ترین جستجوها در سال 2020 را اعلام کرد

نتایج انتخابات آمریکا (US election results) در رتبه دوم قرار دارد و کوبی بین برایانت؛ ستاره سابق NBA نیز عنوان سومین عبارت پر جستجو را به خود اختصاص داده است. جهت یادآوری بایستی خاطرنشان کرد که آقای برایانت بر اثر سانحه سقوط بالگرد در منطقه کالاباساس ایالت کالیفرنیا در سن 41 سالگی کشته شد. اپلیکیشن ویژه ویدیو کنفرانس موسوم به Zoom در رتبه چهارم قرار دارد.

شیوع فراگیر ویروس کرونا موجب شد تا اپلیکیشن زوم در کانون توجه جهانیان قرار گیرد. در دسامبر سال گذشته تعداد شرکت‌کنندگان روزانه در جلسات کنفرانس زوم حدودا برابر با 10 میلیون نفر بود. با این‌حال این رقم در ماه مارس سال جاری به 200 میلیون نفر افزایش یافت. از ماه آوریل امسال تعداد شرکت‌کنندگان روزانه در کنفرانس‌‌ها به بیش از 300 میلیون نفر رسید.

فهرست 10 جستجوی برتر گوگل در سال 2020

ویروس کرونا (Coronavirus)
نتایج انتخابات آمریکا (US election results)
کوبی بین برایانت (Kobe Bean Bryant)
اپلیکیشن کنفرانس ویدیویی (Zoom)
لیگ برتر هندوستان (Indian Premier League)
هند و نیوزیلند (India vs New Zealand)
به‌روزرسانی وضعیت ویروس کرونا (Coronavirus Update)
علائم ویروس کرونا (Coronavirus Symptoms)

منبع : آی تی رسان

 

Check Also

شکایت تعمیرکار لپ‌تاپی که توییتر از او به عنوان هکر نام برد

تعمیرکار لپ تاپی که توئیتر او را به عنوان هکر معرفی کرده بود از این …