برخورد یوتوب با شایعه تقلب در انتخابات آمریکا

چند روز پیش، یوتیوب با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلام کرد قصد دارد تمامی محتواهایی را حذف می‌کند که ادعا می‌کنند انجام تقلب گسترده در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده روی نتیجه‌ی انتخابات تأثیرگذار بوده است.

565464654 - برخورد یوتوب با شایعه تقلب در انتخابات آمریکا

به‌دنبال آغاز رأی‌گیری‌ در آمریکا در ماه گذشته‌ی میلادی، یوتیوب به‌دلیل انتشار ویدئوهای حاوی ادعاهای نادرست درباره‌ی نتیجه‌ی انتخابات با انتقادات شدیدی مواجه شد. برای مثال، یکی از کانال‌های تأیید‌شده‌ی یوتیوب با نام One America News Network ویدئویی منتشر کرد و مدعی شد دونالد ترامپ برنده‌ی انتخابات شده است.

در آن زمان، یوتیوب از تصمیم خود برای اجازه‌دادن به انتشار این دست از ویدئوها دفاع کرد و در بیانیه‌ای گفت: «همچون دیگر شرکت‌ها، ما اجازه‌ی انتشار این ویدئوها را می‌دهیم؛ زیرا بحث درباره‌ی نتایج انتخابات و فرایند شمارش رأی‌ها در یوتیوب مجاز است.» یوتیوب همچنین گفت محتواهای منتشرشده‌ی نهادهای خبریِ معتبر به محبوب‌ترین ویدئوها درباره‌ی انتخابات تبدیل‌ شده‌اند.

حال پس از گذشت حدودا یک ماه، یوتیوب بیانیه‌ی جدیدی روی وبلاگ رسمی‌اش منتشر کرده و گفته است به‌دنبال پایان ضرب‌الأجل تعیین‌شده‌ی ایالات متحده با محوریت اقدامات برطرف‌کننده‌ی مسئولیت، تصمیم گرفته است فرایند حذف ویدئوهایی را آغاز کند که باعث ایجاد گمراهی درباره‌ی انتخابات می‌شوند.

یوتیوب اعلام کرد در‌حال‌حاضر، تعداد کافی از ایالت‌ها نتایج انتخابات خود را تأیید کرده‌اند و همین تعداد باعث مشخص‌شدن رئیس‌جمهور منتخب می‌شود. از چهارشنبه‌ی گذشته، حذف ویدئوهایی آغاز شده است که اطلاعاتی غلط درباره‌ی انتخابات آمریکا ارائه می‌دهند

منبع : زومیت

 

Check Also

شکایت تعمیرکار لپ‌تاپی که توییتر از او به عنوان هکر نام برد

تعمیرکار لپ تاپی که توئیتر او را به عنوان هکر معرفی کرده بود از این …